Kodėl, pagal Lietuvos įstatymus, į Lietuvos universitetus studentai priimami pagal valstybinių egzaminų rezultatus? Argumentas, kad valstybė taip bando užtikrinti mokslo kokybę nelabai veikia, nes užsienio universitetai pasitiki Lietuvos mokytojų pažymiais ir priima moksleivius iš Lietuvos pagal paskutinių klasių trimestrų pažymius. Stojantys į užsienio universitetus sužino, kad yra priimti gerokai prieš egzaminus. Lietuvos universitetai užsienio moksleivius priima irgi pagal tarptautinę praktiką – trimestrų pažymius. Jei reikėtų laukti iki birželio mėnesio atsakymo, ar studentas priimtas, nė vienas užsienietis Lietuvoje nesimokytų ir rinktųsi kitų šalių universitetus.
Kodėl Lietuvos institucijos nepasitiki Lietuvos mokytojais ir universitetais, kad jie sugebėtų atsirinkti tinkamus moksleivius studijuoti?
Ketvirtojoje „Blind spot“ laidoje Artūras Jonkus švietimo akląsias zonas aptaria su Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekane prof. dr. Aida Mačerinskiene.
Gaukite epizodus tiesiai į savo el. paštą: https://substack.com/@arturasjonkus
Svečias: profesorė dr. Aida Mačerinskienė, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakuleto dekanė.
Artūras Jonkus – komunikacijos ekspertas, turintis daugiau nei 30 metų patirtį viešųjų reikalų, diplomatijos ir komunikacijos srityse. Komunikacijos agentūros „Salve Agency“ vadovas.
Apie tinklalaidę: Ar tai, kas patenka už žiniasklaidos dėmesio nėra svarbu? Kodėl kai kurie svarbūs įvykiai ir reiškiniai lieka šešėlyje? „Blind spot“ (arba Akloji zona) – tai tinklalaidė apie visuomenėje mažiau pastebimus ir aptariamus dalykus bei reiškinius. Diskutuojame apie žiniasklaidos ir komunikacijos įtaką verslui, politikai, tarptautiniams santykiams ir visuomenei. Kiekvienoje laidoje – įžvalgos, analizės ir pašnekovai, padedantys atrasti svarbius, bet mažai dėmesio sulaukusius įvykius.
Sekite mus ir nepraleiskite naujų epizodų!
Klausykitės ir kitose platformose: