Jei tikėtume statistika, 2023 metais Lietuvoje futbolą žaidė per 18000 vaikų ir jaunuolių, o krepšinį per 17000, bet tai nereiškia, kad jau tapome futbolo šalimi. Tam kad ją taptume reikia valstybės ir verslo dėmesio. Kol kas į futbolą daugiausia investuoja vaikų tėvai.
„Vilnius Football Academy“ bendraįkūrėjas Robertas Šuškevič pabrėžia, kad tėvų tikslas turėtų būti vaikų sportavimas, o ne pasiekti rezultatai, ir nesvarbu nuo kokios sporto šakos vaikai pradeda.
Tik 0,012 procento Anglijos futbolo akademijų auklėtinių tampa „Premier“ lygos žaidėjais. Tai reiškia, kad įstoti į Harvardą galimybė yra 400 kartus didesnė, nei tapti profesionaliu futbolo žaidėju, todėl akademija stengiasi ugdyti pirmiausią žmogų, o tada sportininką. Kaip sako Robertas, mes dvi valandas per dieną esame sportininkai, o likusias 22 esame tiesiog žmonės.
Smagus pokalbis apie tai, kaip Robertas mato Lietuvos futbolo ir akademijos ateitį bei daug kitų aspektų, įskaitant Dembele investiciją į Kretingos „Miniją“. Gero klausymosi.
***
Apie tinklalaidę: Ar tai, kas patenka už žiniasklaidos dėmesio, nėra svarbu? Kodėl kai kurie svarbūs įvykiai ir reiškiniai lieka šešėlyje? „Blind spot“ (arba Akloji zona) – tai tinklalaidė apie visuomenėje mažiau pastebimus ir aptariamus dalykus bei reiškinius. Diskutuojame apie žiniasklaidos ir komunikacijos įtaką verslui, politikai, tarptautiniams santykiams ir visuomenei. Kiekvienoje laidoje – įžvalgos, analizės ir pašnekovai, padedantys atrasti svarbius, bet mažai dėmesio sulaukusius įvykius.
Sekite mus ir nepraleiskite naujų epizodų!
Klausykitės ir kitose platformose: